STANDARDY JAKOŚCIOWE W FARMACJI ONKOLOGICZNEJ POLSKIEGO TOWARZYSTWA FARMACEUTYCZNEGO

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne wydało „Standardy jakościowe w farmacji onkologicznej Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego” przygotowane przez zespół w składzie: dr n. farm. Krystyna Chmal-Jagiełło, dr n. farm. Hanna Jankowiak-Gracz, mgr farm. Marcin Bicz, mgr. farm. Ewelina Korczowska i mgr farm. Marcin Bochniarz.

Książka zawiera zalecenia dotyczące przygotowania leków cytostatycznych w szpitalu, w tym również dotyczące procedur koniecznych do zapewnienia  bezpieczeństwa personelu i pacjentów w czasie stosowania tych leków. Wydawnictwo to w znaczący sposób pogłębi wiedzę wszystkich, którzy na co dzień pracują w aptekach szpitalnych, gdzie sporządza się leki do podawania dożylnego dla pacjentów onkologicznych. Wiedza w tym zakresie pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo personelu i pacjentów w czasie przygotowania leku i stosowania terapii cytostatykami.

Czytelnik znajdzie w opracowaniu m.in. informacje o aktach prawnych dotyczących przygotowania leków cytotoksycznych w aptece szpitalnej, klasyfikację substancji cytotoksycznych, zalecenia dotyczące wykonania leku cytotoksycznego, warunków transportu i utylizacji odpadów, wyposażenia centralnej pracowni leku cytotoksycznego, sporządzania dokumentacji podawania leków cytotoksycznych na oddziałach, opieki farmaceutycznej nad pacjentem onkologicznym, a także leczenia wspomagającego.

Dodatkowe informacje o publikacji:

Oprawa: miękka

Liczba stron: 144

Autorzy: Krystyna Chmal-Jagiełło, Hanna Jankowiak-Gracz, Marcin Bicz, Ewelina Korczowska, Marcin Bochniarz

Konsultacja naukowa: prof. dr hab. n. farm. Edmund Grześkowiak,
                                       prof. dr hab. n. farm Małgorzata Sznitowska

ISBN: 978-83-64968-20-4

Cena: 108,00 zł z VAT + koszty wysyłki 20 zł z VAT.

Zamówienia: strona internetowa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

http://www.ptfarm.pl/wydawnictwa/sprzedaz/27428 

Autor:
Hanna Plata (h.plata@ptfarm.pl)