AKTUALNOŚĆ

Koleżanki i Koledzy Farmaceuci

Członkowie Opolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej

Zainspirowani przykładem koleżanek i kolegów farmaceutów ze Śląskiej i Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej z dniem 16 marca rozpoczęliśmy pracę punktu opieki farmaceutycznej dla uchodźców. Jako specjaliści od produktów leczniczych możemy im pomóc w obecnej, bardzo trudnej sytuacji tych ludzi. Wielu z uchodźców jest pozbawionych leków niezbędnych do swoich terapii, brakuje im informacji o tym jakie leki występują w Polsce i w jaki sposób mogą uzyskać pomoc w polskim systemie ochrony zdrowia. Pomoc udzielana przez nas to też proste porady, kierowanie uchodźców do odpowiednich instytucji, ordynowanie leków OTC dla potrzebujących. 

Kieruję więc ogromną prośbę do wszystkich z Was i każdego z osobna - jeżeli chcecie wspomóc jako wolontariusze działanie tego miejsca oraz pomóc potrzebującym uchodźcom w pierwszym kontakcie z polskim systemem ochrony zdrowia, proszę o kontakt drogą mailową na adres:

farmaceucidlaukrainy.opole@gmail.com i/lub pod numerem 791 829 973

Punkt mieści się przy opolskim punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy w Domu  Studenta „ SOKRATES” przy ul. Małopolskiej 22, 45-301 Opole

Pozdrawiam serdecznie

mgr farmacji Beata Bodnar

News Opole
9 czerwca 2007

zajawka