AKTUALNOŚCI

Homo frugi omnia recte facit. Jubileusz profesora doktora habilitowanego Michała Henryka Umbreita w Poznaniu

więcej

 

ŚWIĘTO KOSMY I DAMIANA W BIECZU - 2019 R.

Od kilku lat, we wrześniu, odbywa się w Bieczu Święto Kosmy i Damiana. Z inicjatywy dyrektora Muzeum Ziemi Bieckiej mieszkańcy miasta, mają możliwość spotkania z farmaceutami-historykami zawodu, popularyzującymi wiedzę zielarską i praktykami, którzy towarzyszą zwiedzającym na podworcach muzealnych, propagują ziołowe wyroby, miód i inne produkty naturalne.

więcej

 

XXVIII Sympozjum Historii Farmacji odbędzie się w Krasnobrodzie w dniach 23-26 maja 2019 r.

więcej

 

Zmarł Jerzy Pertkiewicz – farmaceuta, Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa

Zmarł 30 czerwca 2018 r. w wieku 98 lat, msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 4 lipca 2018 r. o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

więcej


XXVII Sympozjum Historii Farmacji – Stargard, 25–27 maja 2018 r.

W dniach 25–27 maja br., w pomorskim Stargardzie, odbyło się XXVII Sympozjum Historii Farmacji corocznie organizowane przez Ogólnopolską Sekcję Historii Farmacji Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Tym razem bezpośrednim organizatorem była sekcja Oddziału Szczecińskiego, która działa w Stargardzie. 

więcej


Zespół Sekcji Historii Farmacji w kadencji 2013 – 2017

więcej
 

Promocja wspomnień magistry Antoniny Leśniewskiej 

W Instytucie Polskim, w obecności Andrzeja Chodkiewicza, Konsula Generalnego RP w Sankt Petersburgu odbyła się 16 kwietnia 2018 r. uroczysta promocja wspomnień Antoniny Leśniewskiej „Nieprzetartym szlakiem”. 

więcej

 

Święto polskiej farmacji w Instytucie Polskim w Madrycie

Wielkie jubileusze są dobrym momentem, aby wyróżnić zasłużone osoby i tak też się stało z okazji siedemdziesięciolecia Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i dwusetlecia Farmakopei Polskiej. Z okazji tych dwóch rocznic ustanowiona została przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego nagroda środowiska polskich historyków farmacji Statuetka Antoniny Leśniewskiej.

więcej


XXIV Sympozjum Historii Farmacji odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 28-29 maja 2015 r.

Program sympozjum

 

Sympozjum Rośliny w Farmacji

W dniach 27 kwietnia - 2 maja 2013 roku odbędzie się XXII Sympozjum Historii Farmacji „Rośliny w Farmacji”, w Ciechanowcu.

Pobierz program sympozjum